Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy rezonans magnetyczny wykrywa wrzody?

Chciałabym się dowidzieć czy rezonans magnetyczny wykrywa wrzody? Czy jest możliwe pojawienie się wrzodów pomimo negatywnych wyników na bakterie p.h? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie!

W  badaniu MRI można wprawdzie zobrazować żołądek, natomiast nie jest to metoda zalecana w diagnostyce choroby wrzodowej żołądka. Standardem diagnostycznym jest badanie wziernikowe - gastroskopia, która poza oceną błony śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego, umożliwia pobranie wycinków do badania histopatologicznego oraz wykonanie testu urazowego wykrywającego infekcję bakterią H.pylori.

U około 30% pacjentów z chorobą wrzodową żołądka schorzenie to nie związane jest z zakażeniem H. pylori. Do pozostałych (dość częstych) przyczyn choroby wrzodowej zaliczamy nadużywanie niesterydowych leków przeciwzapalnych, palenie tytoniu. Znaczącą rolę w patogenezie tego schorzenia odgrywają również czynniki genetyczne. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy