Czy RTG kręgosłupa wyjaśnia przyczyny bóle w okolicy kręgu piersiowego?

Ból 1 kręgu piers.przy dotyku i ból w okolicy kręgu lub pod nim?? (przy naciąganiu mięśni),przy skręcie tułowia.Rtg kręg.piersiowego: znaczne skośne i rotacyjne ustawienie górnej (w projekcji AP) części kręgosłupa lędzwiowego z łukiem skrzywienia na pograniczu piersiowo-lędzwiowym.Niewielkie wyciągnięcia zarysów części krawędzi brzeżnych trzonów kręgów piers.-podejrzenie zmian zwyrodnieniowo-zniekształcających.Podejrzenie cech zmniejszenia szerokości przestrzeni m-k Th12/L1. Czy to powoduje ból?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i wykonanie badania rezonansem lub tomografem komputerowym. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy