Czy są jakieś leki na przywrócenie właściwej pracy jelit?

Dzień dobry, Mam 25 lat i bardzo często, na skutek zdenerwowania się bądź też jak zjem pieczywo ziarniste, owoce lub warzywa, to muszę korzystać z toalety, nawet 3 lub 4 razy dziennie. Czasami boli mnie też brzuch dołem, no i tak bardzo głośno burczy. Jest to dość uciążliwe. Czy są jakieś leki na przywrócenie właściwej pracy jelit?

Witam,

Zanim sięgniemy po lekarstwa bez diagnozy lekarza należy wpierw zmienić swoje nawyki żywieniowe. Warto tutaj było by przeanalizować dotychczasowe żywienie. Sprawdzić ostatnie wyniki badań. Wywiad wraz z oceną pozwoli na wstępne ustalenie zaleceń i przeciwwskazań żeby odpowiednio przeciwdziałać.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Robert Lipert, Dietetyk
www.lublin.mojdietetyk.pl
lublin@mojdietetyk.pl
tel. 792 450 650

Witam,

w celu wprowadzenia zmian konieczna jest dokładna ocena obecnego sposobu żywienia. Ciężko mając tylko takie informacje przedstawić konkretne postępowanie. Może to również być zespół jelita drażliwego, gdzie bez zmian patologicznych w jelitach występują problemy w momencie stresu. Jednak tutaj należałoby wykluczyć najpierw choroby jelit. W tym celu konieczna jest diagnoza lekarza.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl