Czy sperma dostała się do wejścia pochwy?

Uprawiałem seks ze swoją dziewczyną z użyciem prezerwatywy. Przed założeniem prezerwatywy umieściłem w niej kroplę lubrykantu na bazie wody. Podczas zakładania prezerwatywy na penisa, na którego czubku znajdowała się niewielka ilość preejakulatu kropla lubrykantu spadła na moje włosy łonowe. Po załozeniu prezerwatywy do końca(zgodnie z instrukcją) wytarłem lubrykant ze swoich włosów łonowych i obdyłem stosunek. Czy istnienie ryzyko przeniesienia plemników z preejakulatu razem z lubrykantem, który wypadł z prezerwatywy podczas zakładania na moje włosy łonowe a następnie do pochwy?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ryzyko przeniesienia preejakulatu do ujścia pochwy z włosów łonowych jest bardzo niskie, zwłaszcza że jak Pan wspomina, został on przez Pana wcześniej wytarty. W związku z tym nie powinien się Pan przejmować możliwością zajścia Pana kobiety w ciążę oczywiście, jeśli prezerwatywa została prawidłowo założona i nie doszło do jej uszkodzenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/sperma-skladniki-odzywcze-jakosc-ciekawostki

https://portal.abczdrowie.pl/co-chcielibyscie-wiedziec-o-spermie-ale-boicie-sie-zapytac

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.