Czy stan zapalny po wyrwaniu ósemki minie samoistnie?

Dzisiaj rano miałam wyrwaną bolącą dolną ósemkę - wyrwanie bezproblemowe, ale lekarz stwierdził lekki stan zapalny pod zębem. Nie dostałam po ekstrakcji żadnego antybiotyku. Miejsce po wyrwaniu nie boli mocno i nie utrudnia bardzo funkcjonowania - jedynie lekko pobolewa mnie ucho po stronie wyrwanego zęba (jak przy lekkim przewianiu). Czy ten stan zapalny "sam zniknie"? Kiedy powinnam się martwić i udać do dentysty ponownie?

Takie objawy po usunięciu zęba nie muszą świadczyć o niczym niepokojącym. Proszę postępować tak, jak zalecił Pani lekarz, a w razie nasilenia obecnie występujących objawów lub pojawienia się nowych zgłosić się na wizytę. Pozdrawiam.

Dolegliwości bólowe są normalnym objawem po tak „świeżej” ekstrakcji ósemki, więc nie ma się czym martwić. Taki zabieg zawsze jest ingerencją w tkanki i może powodować przejściowy dyskomfort, który powinien stopniowo się zmniejszać. Objawowo można stosować środki przeciwbólowe, w razie wystąpienia obrzęku na policzku – miejscowo zimne kompresy. Objawami, które powinny skłonić do wizyty u dentysty jest nasilanie się dotychczasowych objawów, gorączka, utrata czucia, nasilający się obrzęk okolicy zabiegowej czy ropny wysięk.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl