Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych ma związek z plamieniem?

W tym miesiącu zaczęłam brać 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych biore je codziennie około 18. Dziś jest 8 dzień brania tabletek więc dzisiejszej jeszcze nie zdążyłam zabrać i dziś zauważyłam male plamienie coś.poodobnego do krwi z miesiączki tylko trochę ciemniejsze i martwię się czy wszystko jest okej. Dziś mamy 8 lipca a miesiączka dostałam 1 lipca w dniu rozpoczęcia opakeoania. Biore tabletki Vixpo które są 24 4. Żadnej tabletki nie pominęłam ewentualnie opóźnione było o 1 h branie np o19

Lek. Katarzyna Szymczak

Plamienia podczas stosowania tabletek mogą się zdarzać, jeśli będą częstsze lub bardziej obfite, sugeruję wtedy kontrolę u ginekologa.
Pozdrawiam