Czy ta dawka leku mogła zaszkodzić w ciąży?

Dzien dobry. Jestem w 16 tygodniu ciązy. Mam nerwice lękową. Przed ciaza stosowalam diazepam. Chwile przed zajsciem w ciaze postanowilam odstawic zeby nie zaszkodzic dziecku. Niestety wczoraj wyladowalam na sorze z okropnym atakiem panikii i podano mi 10 mg gewacalm (diazepam) zrobilo mi sie slabo, obraz mi sie zamazal, nie moglam wydusic slowa wiec podlaczyli izotonik. Wiedzieli ze jestem w ciazy, konsultowali sie z oddzialem ginekologicznym i powiedziano ze lek nie zaszkodzi w 100% dziecku jednak tak bardzo sie boje!!! Wyczytalam tyle na internecie i jestem teraz klebkiem nerwow. Pisze ze to leki z grupy D zakazane w ciazy wywolujace rozne wady. Czy jesli dawka 10mg zostala zastosowana jednorazowo w 16 tygodniu ciazy to moze to zaszkodzic? Spowodowac wady u mojego malenstwa, cokolwiek złego? Niewyobrazalnie sie tego boje

Witam! Jednorazowe przyjęcie 10 mg Relanium nie wpłynie na rozwój płodu. Ryzyko stosowania tych leków w ciąży dotyczy przewlekłego lub nagminnego ich stosowania. Proszę zachować spokój i życzę powodzenia. W. Łuczkowski.