Czy ta mniejsza pewność siebie i stres są objawami nerwicy?

Witam jestem 26 letnim chłopakiem dobrej budowy, oraz całkiem silnych genach. Od dłuższego czasu zauważam u siebie coraz mniejszą pewność siebie,stresuje mnie każde zapukanie do drzwi,zadzwonienie dzwonkiem..Widzę również gdy spaceruje z dziewczyną i przypadkowi ludzie w moim wieku spojrzą się na mnie 'krzywo' zaczynam sie denerwować a i nie kiedy trzęść. Czuje w środku , że jakby wydarzyło się coś niepokojącego stanąłbym wryty w ziemie..Czy to nerwica ? Bardzo dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam

Witam serdecznie,
na podstawie opisanych przez Pana objawów, można przypuszczać, że może to być jakaś forma nerwicy ale również może objawiać się u Pana w ten sposób lęk. Niestety aby mógł Pan otrzymać prawidłową diagnozę konieczne jest spotkanie ze specjalistą (psychologiem /psychoterapeutą), który będzie miał możliwość zadać Panu szereg pytań i przeprowadzić badanie. Następnie jeżeli sytuacja będzie tego wymagała wspólnie ustalicie ścieżkę leczenia.
Pozdrawiam serdecznie.