Czy tabletka antykoncepcyjna zażyta po stosowaniu luteiny jest skuteczna?

Witam, na wywołanie okresu (byłam po przerwie od stosowania tabletek antykoncepcyjnych, a okres się nie pojawiał) została mi przepisana luteina, 2 razy dziennie przez 10 dni - krwawienie pojawiło się już 8 dnia stosowania i tego też dnia wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. 1. Czy słusznie zrobiłam, odstawiając luteinę i przyjmując pierwsza tabletkę antykoncepcyjną? 2. Czy w związku z tym, jestem zabezpieczona przed ciążą od 1 dnia stosowania? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nalezy stosować dodatkowe metody nie hormonalne przez 2 tyg lub wg zaleceń ginekologa