Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tabletki Elicea 5mg mają wpływ na tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus?

Witam 1. Czy tabletki Elicea 5mg mają wpływ na tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus, w sensie czy osłabiają antykoncepcję? 2. Czy podczas zażywania tabletek Elicea można się opalać? Doszły mnie słuchy, że nie można przy tych tabletkach zażywać kąpieli słonecznych. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Według charakterystyki produktu leczniczego lek Naraya plus nie powinien wchodzić w interakcje farmakokinetyczne z escitalopramem, zatem też wpływać na zmniejszenie jego stężenia we krwi. Jednak warto pamiętać, że żadna z metod antykoncepcji nie wykazuje się100% skutecznością antykoncepcyjną, a jedynie zbliżoną do 99%. W celu wzmocnienia działanai antykoncepcyjnego leków należy pamietać o stałej porze (co do godziny) przyjmowania tableki antykoncepcyjnej. Przy niektórych lekach pcyhoaktywnych nie należy się opalać, ale głównie chodzi tu o grupę leków przeciwpsychotycznych. może to prowadzić do nieprzewidzianych reakcji fotoalergicznych. Warto pamiętać o filtrze przreciwsłonecznym gdy istnieje ryzyko dużej ekspozycji słonecznej, jednak przy użyciu faktora przeciwsłonecznego o stopniu 20+ nie powinno dośjć do żadnych powikłań z powodu stosowania escitalopramu. Natomiast znaczna ekspozycja słoneczna może powodować różnego rodzaju przebarwienia skóry podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety