Czy taki masaż może zaszkodzić i jakie niesie korzyści dla zdrowia prostaty?

Witam. Od ponad roku regularnie masuje prostate masazerem prostaty jako aktywność seksualna, na chwile obecna jestem sam wiec zwykła masturbacja i masaż prostaty to moja jedyna forma aktywności seksualnej. Chciałem zapytać jak czesto mogę taki masaż wykonywać aby nie zaburzyć przy tym zwykłej aktywności tzn stosunku z kobieta i czy taki masaż moze zaszkodzić i jakie niesie korzyści dla zdrowia prostaty? PozdrawiaM

Zabiegi na okolicę prostaty za pomocą urządzeń - nie powinny być stosowane bez zasięgnięcia porady lekarskiej u lekarza urologa.
Prostata jest gruczołem, jest to tkanka delikatna, tak jak gonady (jądra), czy tarczyca.
To pytanie powinno być zadane przed rokiem, czyli przed wdrożeniem regularnych mechanicznych zachowań.
Podsumowując, zachęcam do konsultacji w gabinecie lekarza urologa w miejscu zamieszkania.
Pozdrawiam Świątecznie. 26/12/17 JW, blog seksuologia.com