Czy taki stan może doprowadzić do wznowy?

Jestem po operacji radykalnej ,radioterapii i brachyterapii (rak trzonu macicy). Podczas kontroli robię cytologię (ze sklepienia pochwy), w XI 2016 był AS CUS i dostałam globulki z antybiotykiem. Obecnie: " Inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany związane z zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi". Dostałam Gynalgin i zalecenie kontroli za 6 miesięcy. Czy można spokojnie czekać 6 miesięcy? Czy taki stan może doprowadzić do wznowy? Co to są "typowe zmiany reparac

Wynik cytologii nie budzi niepokoju onkologicznego i nie ma powodu do szybszej kontroli ginekologicznej. Zmiany odczynowe , regeneracyjne- będą utrzymywały się bardzo długo po takim leczeniu- wynikają głównie z uszkodzeń popromiennych.Obecność tych zmian nie ma wpływu na ryzyko wznowy.

Witam , za mało wiem o stanie pierwotnym Pani choroby , jej przebiegu , efekcie końcowym leczenia , ani o stanie obecnym - nie potrafię więc powiedzieć nic autorytatywnie!!! Proszę jednak NA SPOKOJNIE czekać na kolejną konsultację u lekarza prowadzącego!!! z.żurawski