Czy taki stan może świadczyć o zakażeniu HIV?

Dzień dobry. W nocy z soboty na niedzielę uprawiałem seks z zabezpieczeniem oraz otrzymałem seks oralny bez zabezpieczenia. W poniedziałek po południu miałem wyrywane wszystkie zęby mądrości. Do czwartku byłem na lekach przeciwbólowych 600mg, Amoxicillin, oraz innym leku przeciw opuchliźnie. Zauważyłem że od wtorku mam nocne poty oraz budziłem się z bólem zębów. W czwartek ból zębów w nocy ustał, lecz wciąż mam nocne poty. Dodatkowo od około wtorku bądź środy mam różniej rozwolnienie. Zacząłem czytać w internecie i zacząłem wpadać w panikę że są to objawy HIV. Czy te objawy to wynik leków oraz traumy po wyrywaniu zębów, czy jest to raczej HIV?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 5 miesięcy temu

Test na HIV wykonuje się 2 tygodnie i ponownie 12 tygodni po możliwym zakażeniu. Dwa dni po kontakcie nie można jeszcze stwierdzić czy jest się zakażonym wirusem HIV. Pana problemy są raczej wynikiem ekstrakcji zębów mądrości bądź innych problemów zdrowotnych. W celu zachowania zdrowia, zachęcam jednak zdecydowanie do safe sex, szczególnie z nowymi partnerami.

Najlepiej, gdyby Pan poprosił tę drugą osobę o zrobienie testu anty HIV. Ujemy w wysokim odsetku będzie wykluczał możliwość zakażenia HIV. Duże rany, w tym przypadku mam na myśli usunięte zęby, sprzyjają zakażeniu. Po taki kontakcie należy przyjąć PEP, czyli leki ograniczające zakażenie HIV. Te leki stosuje się do 3ch dni po stosunku. Z tego co pan pisze to minęło już kilka dni. Test anty HIV proszę zrobić po 3ch tygodniach od stosunku. pozdrawiam, www.prepmed.pl