Czy taki wydłużony okres jest normalny?

Mój okes pojawią się co 34 dni i jeszcze przez ostatnie 3x spóźniał się tydzień a teraz trwa już ponad 7dni ciągłego krwawienia czy to jest normalne co mam robić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

prawidłowy cykl menstruacyjny u kobiety trwa od 25 do 35 dni. W Pani przypadku, gdy cykl kilkukrotnie się wydłużał, przyczyn można szukać między innymi w stresie, występowaniu infekcji intymnych, rygorystycznych dietach czy wysiłku fizycznym.

Jeśli chodzi o miesiączkę, to prawidłowa powinna trwać od 3 do 7 dni. Jeżeli trwa dłużej, to powinna być powodem do obserwacji i wizyty u ginekologa. Powodem zbyt obfitego i długiego krwawienia okresowego może być: stres, mięśniaki, polipy, endometrioza, przyjmowane leki, a nawet rozwijające się nowotwory.

W jakimkolwiek przypadku, gdyby nie była Pani pewna stanu swojego zdrowia, a miesiączka dalej się przedłużała, zalecamy kontakt ze specjalistą, który będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który w całości jest poświęcony zagadnieniu miesiączki:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.