Czy takie wyniki wskazują już na ciążę?

Potrzebuję porady. Koniec grudnia starałam się z mężem o dziecko. 12 stycznia zaczęła się miesiączka ale inna niż zawsze, była dużo delikatniejsza. Gdy miesiączka się zakończyła są plamienia brązowe. Bardzo mało ale jednak ciągnął się już 5 dni. Dzwoniąc do ginekologa jest zbyt wcześnie na wizytę. Dopiero 5 Lutego. 15 stycznia zrobiłam betę była 11,80mlU/ml 17 stycznia była 15,8p mlU/ml A 22 stycznia wynosiła już 75,80 mlU/ml Progesteron wynosi 7,69ng/ml Czy jest ciąża czy bardziej ciąża biochemiczna ?
KOBIETA, 30 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na podstawie samych wyników nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy ciąża jest biochemiczna. Może to zrobić lekarz ginekolog po zbadaniu Pani.

Na podstawie podanych przez Panią wyników zauważyć można wzrost hormonu beta-HCG. To dobry znak, który świadczy o rozwoju ciąży, choć pierwszy przyrost był bardzo mały. Poziom progesteronu również jest niski, dlatego konieczne jest badanie lekarskie i ocena rozwoju ciąży. Proszę cierpliwie poczekać na wizytę, która odbędzie się już niebawem.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-niski-poziom-progesteronu-mogl-byc-powodem-ciazy-z-pustym-jajem-plodowym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badania-bhcg-i-progesteronu-a-tydzien-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-progesteron-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.