Czy to oznacza, że jest za wcześnie na stwierdzenie ciąży?

Proszę o pomoc, ostatnia miesiączka byla 22-27.12.21. Cykle mam średnio 37-40dni. Z mężem współżyłam w okolicy 14-16 stycznia. 26go stycznia zrobiłam test i druga kreska była niewidoczna, zrobiłam kolejne w czwartek i piątek, kreski były bardzo bardzo blade. Wczoraj postanowiłam zrobić betę i wyszło 1,1. Czy to możliwe,że owulacja nastąpiła tak późno, że jest za wcześnie na stwierdzenie ciąży? Czy prawdopodobnie ciąża biochemiczna?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, jest to możliwe, że owulacja w styczniu nastąpiła u Pani później i ciąża jest zbyt wczesna, aby można ją było wykryć przy pomocy testów. Świadczą o tym bardzo blade drugie kreski na testach ciążowych.

W tym momencie badanie beta-HCG nie wskazuje na ciążę, jednak proszę monitorować ten hormon i sprawdzać go co jakiś czas, aby zobaczyć, czy są wzrosty. Jeśli wynik pokaże więcej niż 5 mlU/ml, to najprawdopodobniej jest Pani w ciąży.

Aby uzyskać więcej informacji może Pani również udać się do ginekologa, który po badaniu z pewnością powie Pani coś więcej. Trzymamy kciuki!

Pytania o blade kreski na testach ciążowych pojawiały się już w naszym projekcie. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-blada-kreska-oznacza-ciaze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/blada-kreska-na-tescie-ciazowym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwa-jest-ciaza-biochemiczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.