Czy taniec może być niebezpieczny dla kobiety w ciąży?

Witam. Razem z chłopakiem planowaliśmy zapisać się na kurs tańca towarzyskiego, jednak prawdopodobnie zaszłam w ciążę, której nie planowałam. Czy pomimo to możemy iść na kurs, czy taniec taki może być niebezpieczny dla dziecka? Proszę o szczerą odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ciąża będzie rozwijać się prawidłowo, najpewniej nie będzie przeciwwskazań, by skorzystała Pani z kursu tańca. Powinna Pani jednak porozmawiać o tym z lekarzem, który będzie prowadził Pani ciążę.

Osobiście przetańczyłam dwie ciąże na kursie tańca towarzyskiego. Bardzo dobrze wpływało to na moją psychikę, na ciało, i na relację z partnerem. Nauczycielka pilnowała tylko, żebym nie tańczyła podskoków (jive czy quickstep były okrojone ;)).
W obu przypadkach zakończyłam uczestnictwo w kursie przed początkiem 9 miesiąca - ciało samo "podpowiedziało", że już czas odpuścić.
Oczywiście koniecznie trzeba to skonsultować, a najlepiej regularnie uzgadniać z lekarzem prowadzącym ciążę. Prawidłowo przebiegająca nie wyklucza umiarkowanej aktywności fizycznej.
P.S. Dzieci, choć małe, uwielbiają już tańczyć ;)

http://www.krakowpsycholog.com.pl/