Czy tarczyca 26mm musi zostać wycięta?

Witam prosze o opinie. Mam 30 lat, dwójkę dzieci, myślę o trzecim. Mam 6 guzow na tarczycy. Hypoechogennych i lity, jeden po bac, wynik byl ok. Dwa sa duże ok. 6 cm. Rosna dość szybko. We wrześniu 2015 moja tarczyca miała 19 mm, a w marcu 2017 ,26 mm. Wszystkie hormony tarczycy były i sa cały czas dobre. Lekarz mowi, żeby wyciąć cala tarczyce. Co zaleciliby państwo, gdybym była Państwa pacjentka. Z gory dzieki za odpowiedz. J

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli wzrost guzków jest tak szybki to na pewno nalezy rozważyć operacyjne leczenie . Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego . Zapewne przeanalizował wszystkie za i przeciw takiego postepowania