Czy te leki są bezpieczne dla ciąży?

STARAMY SIĘ Z PARTNEREM O DZIECKO, A PRZYJMUJĘ LAMILEPT, PAMYL, GABAPENTIN TEVA, FAMOGAST, PROMONTA CZY TO ZASZKODZI NA PŁÓD? CZY POWINNAM ZMIENIĆ LEKARSTWA? 42 LATA.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

większość z tych leków w określonych sytuacjach może być stosowana nawet w okresie ciąży, oczywiście po uprzednim rozważeniu przez lekarza konieczności zażywania i wykluczeniu ryzyka ewentualnych przeciwwskazań. Przeszkodą mogą być jednak leki Lamilept i Gabapentin – nie wspomina Pani, co jest powodem ich przyjmowania, ale może być wskazane odstawienie ich na okres planowania i przebiegu ciąży lub zmniejszenie dawki.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-ciazy-mozna-brac-antybiotyki-i-czy-mozna-uzywac-inhalatorow-do-astmy.

Niestety, by mieć całkowitą pewność, powinna Pani skonsultować się ze specjalistą, u którego Pani się leczy, a także poinformować o zażywanych lekach ginekologa.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/leki-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.