Czy te objawy podczas stosowania Pramolanu znikną?

Witam Od 7 dni przyjmuję Pramolan pół tabletki na noc na nerwicę lękową, oprócz porannych mdłości dokucza mi takie otumanienie -wyłączenie jak chodzę czuję się trochę jak pijana czy są to normalne objawy na początku terapii Pramolanem i po jakim czasie powinny ustąpić?
KOBIETA, 40 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Rozumiem Pani niepokój związany z nowym lekiem po rozpoczęciu terapii Pramolanem - https://portal.abczdrowie.pl/pramolan-charakterystyka-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne. Objawy, które Pani opisuje, takie jak mdłości, czy uczucie otumanienia, mogą być skutkiem ubocznym przyjmowania powyższego leku na nerwicę lękową, zwłaszcza na początku terapii. Pramolan (substancja czynna: pramipeksol) jest lekiem przeciwdepresyjnym, który może wpływać na układ nerwowy, powodując różne reakcje organizmu. Reakcje na działanie tego typu leków są zależne od indywidualnych cech danego pacjenta.

Zazwyczaj tego typu symptomy stopniowo ustępują w ciągu pierwszych tygodni leczenia, gdy organizm przyzwyczai się do leku. Jednak jeśli objawy te utrzymują się dłużej lub nasilają, bardzo ważne jest, aby porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym. Lekarz może rozważyć dostosowanie dawki lub zmianę leku, jeśli efekty uboczne obniżają jakość życia niewspółmiernie do korzyści, jakie przynosi ich zażywanie.

W przypadku, gdy objawy takie jak "czucie się jak pijana" znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Niektóre efekty uboczne mogą wymagać szybkiej interwencji medycznej.

Współczuję doświadczenia trudnej choroby, jaką jest nerwica i życzę Pani szybkiej poprawy samopoczucia i skuteczności terapii. Proszę pamiętać, że dobranie odpowiedniego leczenia może czasami wymagać kilku prób i konsultacji z lekarzem, rzadko pierwszy z zaordynowanych leków jest tym trafionym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.