Czy te poziomy b-HCG są prawidłowe?

Hej. Potrzebuję trzeźwego spojrzenia na wyniki mojej bety. Miałam zrobić tylko trzy i czekać na wizytę u ginekologa,ale coś mnie podkusiło by zrobić czwartą i teraz odchodzę od zmysłów. 14.09.(10dpo) - 28,1 16.09.(12dpo) - 101,7 26.09.(22dpo) - 7286 28.09.(24dpo) - 11133 Mam się czym martwić? Ostatni przyrost to tylko 52,4%. Wcześniej nie było z tym problemu. Teoretycznie na stronie płodność.pl przeczytałam: "podwojenie w ciągu 96 godzin w przedziale 1 200 – 6 000 mIU/ml". Nie wiem już sama co mam myśleć. Mózg mi się gotuje. Chcę iść w piątek na kolejną betę, ale obawiam się że jeszcze bardziej namiesza mi w głowie. Wizyta u ginekologa w środę 5 października.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim proszę zachować spokój. Hormon ciążowy beta-HCG stale przyrasta, a to dobry znak. Nie zawsze przyrosty gonadotropiny kosmówkowej będą takie same. Czasem beta-HCG rośnie wolniej i nie musi to oznaczać żadnych nieprawidłowości.

Ponadto oprócz oznaczenia stężenia beta-HCG ważne są również inne wyniki badań. Lekarz na podstawie USG oraz pozostałych wyników ocenia rozwój ciąży. Oznaczenie beta-HCG jest jednym z badań.

Skoro lekarz zalecił Pani wykonanie trzech pomiarów, to nie ma potrzeby zwiększania liczby badań. Wystarczą te, które wykonała Pani do tej pory. Stres nie jest wskazany w obecnej sytuacji, więc proszę być dobrej myśli i cierpliwie czekać na kolejną wizytę u ginekologa.

Szczegółowe informacje na temat beta-HCG znajdzie Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.