Czy ten ból w okolicach ud jest związany z bólem kręgosłupa?

Witam serdecznie! Mam 78 lat chociaz nie wygladam na tyle i nie czuje sie, ale wiek jest wiekiem i ma swoje ujemnie strony:-) Przy dluzszym siedzeniu , jak wstaje i przy kucaniu czuje, jakbym miala obrecz ponizej miednicy. Boli mnie krzyz - odcinek ledzwiowy , biore zabiegi w Sanatoriach, ale bez pozytywnych rezultatow.Czy ten bol w okolicach ud jest zwiazany z bolem kregoslupa? Serdecznie pozdrawiam i dziekuje..:-)

Bóle kręgosłupa, stawów, zwyrodnienia, zaburzenia krążenia , wszystko to sprzyja wystąpieniu bólów nóg! Najważniejsze objawy, ocena stanu Pacjenta. Lekarz powinien ustalić wskazania i rodzaj badań diagnostycznych. Potrzebna pełna konsultacja neurologiczna, wywiad, badanie, analiza wyników; pełna kompleksowa ocena stanu zdrowia, współistniejących schorzeń i problemów, trybu życia . W leczeniu należy uwzględnić różne aspekty schorzenia, różne leki i zalecenia odnośnie rehabilitacji i fizykoterapii. Pozdrawiam