Czy ten brak okresu po naszym stosunku może być oznaką ciąży?

Witam. Ostatnio mój chłopak dotykal swoimi palcami mojej pochwy,2 razy dotknął swojego członka. Nie doszło do wytrysku, dodam że miałam dni nieplodne. Okres spóźnia już mi się 2 dzień, czy mogłam zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanej sytuacji nie ma ryzyka przypadkowego zapłodnienia z uwagi na dni niepłodne. Równie mało prawdopodobne wydaje się przeniesienie preejakulatu ( o ile takowy się pojawił) do pochwy za pomocą palców. Jest to oczywiście niewykluczone, w przypadku penetracji dróg rodnych kobiety palcami, ale i wówczas musi zaistnieć szereg dogodnych do zapłodnienia warunków. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Zatem nie ma Pani powodów do obaw o nieplanowaną ciążę. Natomiast przyczyn opóźnień menstruacji może być wiele – poczynając od stresu towarzyszącego myśli o ciąży. Jeżeli miesiączka nie pojawi się po upływie 35. dni, to oczywiście warto skonsultować się z ginekologiem, bowiem fizjologicznie cykl powinien trwać 23-35 dni. Jeżeli okres ten ulega wydłużeniu lub menstruacja pojawia się zbyt często warto wykonać niezbędne badania. Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.