Czy termometr owulacyjny byłby dobrym rozwiązaniem?

Witam. Staramy się o dziecko. Mam 28 lat i nieregularne miesiączki. Testy owulacyjne nie przynoszą skutku, ginekolog powiedział ze mogą one po prostu nie działać w moim przypadku. Hmm a czy termometr owulacyjny byłby dobrym rozwiązaniem ? Jeszcze dodam ze badania które zostały zlecone wyszły dobrze i lekarz powiedział ze nie widzi przeciwskazan do możliwości zajścia w ciąże. Tylko przez te nieregularne cykle nie wiem kiedy mam owulacje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

aby monitorować owulację można stosować zarówno testy owulacyjne (z moczu lub ze śliny), jak i termometr owulacyjny. Są one pomocne podczas starań o ciążę, gdyż umożliwiają określenie dni płodnych.

Jeśli chodzi o skuteczność obu metod, to nigdy nie będzie ona stuprocentowa. Jednakże niektóre z testów owulacyjnych wyróżniają się wiarygodnością na poziomie 99%. To samo dotyczy termometrów owulacyjnych.

Skoro jednak testy owulacyjne nie zdały u Państwa egzaminu, to ciężko stwierdzić, jak to będzie wyglądało w przypadku termometru. Niektórzy specjaliści uważają bowiem, że testy owulacyjne są bardziej wiarygodne, o czym świadczy odpowiedź naszego eksperta pod pytaniem https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prosba-o-opinie-w-sprawie-stosowania-termometru-owulacyjnego.

Temat obliczania dni płodnych został poruszony również w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-obliczania-dni-plodnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.