Czy test ciążowy robiony podczas krwawienia będzie wiarygodny?

Dobry wieczór! Moje pytanie jest krótkie. Chciałabym tylko wiedzieć czy test beta hcg robiony podczas krwawienia będzie w 100% wiarygodny (podejrzewam ciążę, ale to tylko podejrzenia). Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeśli dobrze rozumiem w obecnym cyklu doszło do krwawienia miesiączkowego, a mimo to obawia się Pani ewentualnej ciąży. Jeżeli charakter krwawienia się nie zmienił to szanse na ciążę są niewielkie.
Jeśli mimo to chce Pani wykonać test z krwi to wszelkie krwawienia, plamienia czy infekcje nie wpływają na wynik testu. Badanie polega bowiem na oznaczeniu hormonu produkowanego jedynie w trakcie ciąży. Nie ma zatem szans na zafałszowanie wyniku.

Pozdrawiam