Czy to mogą być objawy poronienia samoistnego?

Ostatni stosunek odbyłam w ostatnim tygodniu lutego. Miesiąc później dostałam intensywny okres (mam policystyczne zapalenie jajników i poprzednia miesiączka miała miejsce w listopadzie 2021). Miesiąc później pojawił się kolejny, standardowy okres. Zapach mojego potu jak i moczu diametrialnie zmienił się po pierwszym okresie, jest bardzo intensywny, metaliczny. Śluz jest cały czas gęsty (nie jest to grzybica), wygląda jak duże białe skrzepy, bardzo kleisty. Nie odczuwam żadnego świądu, bólu itd. Czy mogą być to objawy poronienia samoistnego?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Panią objawy nie są objawami poronienia samoistnego.

Przede wszystkim nie ma Pani pewności co do ciąży. Jeśli pojawiały się miesiączki, to najprawdopodobniej nie była Pani w ciąży. Ponadto podczas poronienia nie pojawia się gęsty śluz, lecz silne krwawienie ze skrzepami, któremu towarzyszą dolegliwości bólowe – co w Pani przypadku nie miało miejsca.

Zmiana zapachu potu oraz moczu mogą świadczyć nie o ciąży, lecz sygnalizować problemy zdrowotne. Takie objawy dają m.in. choroby nerek, choroby wątroby, cukrzyca oraz inne jednostki chorobowe. Proszę więc udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Więcej na ten temat pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/niepokojacy-zapach-moczu-moze-byc-objawem-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.