Czy to mogą być zwykłe bóle jelitowe?

Witam, syn ma 6 lat. Od jakiegoś czasu pojawia się chwilowy ból raz z lewej strony brzucha raz z drugiej. Nie jest bardzo silny bo dziecko tylko powie ze zabolało, na chwilkę się połozy i jest ok. Ból trwa max 2-3 minuty. Brak innych objawów. Morfologia w normie. USG brzucha również z tym że duża ilość gazów w jelitach. Lekarz zasugerował kamicę nerkową ale usg to wykluczyło. Jakiej to może być przyczyny? Może to zwykłe bóle jelitowe? Bo oddaje sporo gazów? Gdzie dalej szukać? dziękuję i pozdraw

Dobry wieczór,
za opisane dolegliwości odpowiadają najprawdopodobniej gromadzące się w nadmiernej ilości gazy jelitowe. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w przypadku zaparć, gdy gromadzeniu stolca towarzyszy również nadmierna ilość gazów jelitowych. Duża ilość gazów może być również następstwem nadmiernej fermentacji jelitowej w przebiegu nietolerancji laktozy lub fruktozy.