Ograniczenie nadmiernej produkcji gazów jelitowych

Od 8 lat mam zmagam się z, nadmierną produkcją i gazów jelitowych. Okres szkolny był koszmarem pod tym względem. Po zjedzeniu czegokolwiek miałem gazy. Rok temu zacząłem się zdrowo odżywiać. Ograniczyłem wszystkie gazotwórcze produkty do minimum, poprawa-jedynie niewielka. Np.gdy zdarzy mi się zjeść coś na uczelni brzuch zaraz się odzywa. Gdy pobiegam sobie na wieczór, następnego dnia produkcja gazów również jest wzmożona. Różne badania robiłem, ale nic z nich nie wynika. Jak można toograniczyć

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
być może to nietolerancja pokarmowa np. laktozy lub fruktozy, proszę skonultować się z dietetykiem.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana,

Być może cierpi Pan na nietolerancje pokarmowe np na gluten, laktozę lub ma alergię na któryś ze spożywanych składników produktów. Najlepiej zrobić testy i skonsultować się z dietetykiem w celu zastosowania diety eliminacyjnej.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk