Czy to możliwe, że jestem w ciąży nie mając okresu od roku?

Witam mam pytanie.
Od roku nie miesiączkuję. Byłam u lekarzy, jeden z nich stwierdził, że jestem chora na anoreksje (158cm waga 38,5). Chciał mnie wysłać do szpitala, ale się nie zgodziłam. Przytyłam sama do 50 kilo, lecz miesiączka się nie pojawiła. Dodam, że mam 23 lata i jedno dziecko. Ostatnio zaczęłam się dziwnie czuć mdłości, bóle piersi, postanowiłam zrobić test ciążowy, który wyszedł pozytywny. Zrobiłam drugi, też wyszedł pozytywny!
Czy to możliwe, że nie miesiączkując od roku mogłam zajść w ciążę?!

Lek. Karolina Dębska

Witam

Kolejność zdarzeń w cyklu miesiączkowym to:
rozwój endometrium w macicy, rozwój komórki jajowej w jajniku->owulacja->podróż komórki jajowej w kierunku jamy macicy, dojrzewanie endometrium->złuszczanie niewykorzystanego do ciąży endometrium(miesiączka).
Wniosek z tego taki, że zanim wystąpi miesiączka, to mamy jajeczkowanie. Jeśli współżyła Pani w tym czasie to zaszła Pani w ciążę nie doczekawszy się miesiączki. Proszę zweryfikować przypuszczenia na wizycie u ginekologa.

Gratuluję i pozdrawiam.