Czy to normalny objaw podczas przyjmowania tego leku?

Po zastosowaniu pierwszej globulki Gynoxin optima w nocy zaczęło mnie trochę pobolewać podbrzusze, czasami tak troszeczkę kłuło i ogólnie miałam takie objawy bólowe jak przy okresie, z pochwy wylatywała też jakas biała substancja. Jak rano wstałam to wszystko było ok nic nie bolało ale miałam trochę mokre majtki i też ta białą substancję i czasem troszkę szczypało jakby kłuło przy poruszaniu (bardzo możliwe jest to że kłują mnie odrastające włosy łonowe ) To mój pierwszy raz kiedy z nich korzystam, infekcję jakiś czas mialam ale nie wiedziałam o niej. Czy to jest normalne ? Czy to ma działać w ten sposób ? CZy może zastosować jakiś inny lek ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wymienione przez Panią objawy w postaci kłucia/bólu podbrzusza i pieczenia podczas stosowania leku Gynoxin Optima są skutkami ubocznymi, o których możemy m.in. przeczytać w ulotce leku. W związku z ich wystąpieniem należy skonsultować się z lekarzem, który zalecił stosowanie tego leku, zmiana dotychczasowych globulek na inne powinna odbyć się pod jego nadzorem.

Biała substancja, o której Pani wspomina, jest najprawdopodobniej rozpuszczonymi resztkami globulki, które wyciekają z Pani pochwy tuż po wstaniu, nie stanowią one powodu do niepokoju. Ze względu na nie, podczas leczenia dopochwowego, warto zastosować wkładki higieniczne, które uchronią nas przed zamoczeniem i zaplamieniem bielizny.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-3-rzeczy-ktore-musisz-o-nich-wiedziec

https://portal.abczdrowie.pl/czeste-infekcje-intymne-objawy-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/nawracajaca-grzybica-pochwy-czym-zwalczyc-ja-skutecznie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.