Czy to poranne plamienie może sygnalizować ciążę?

Witam, ostatnio zauważyłam 7/8 dniu po owulacji poranne plamienie (krew mała ilość) w ten sam dzien zrobiłam test był negatywny. Następnego dnia rabo zrobiłam znowu test i negatywny, ale pojawiło sie już bardziej widoczne plamienie koloru brązowego .Dodam że staramy sie z mężem o dziecko, a jestem 2 dni przed miesięczką. (Brązowe plamienie jest obecnie trzeci dzień) Mam cykle przeważnie 29-32 dni. Czy jest możliwe, że to ciąża ??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienie implantacyjne zazwyczaj pojawia się między 6. a 12. dniem od zapłodnienia i jest delikatnym plamieniem w kolorze żywej czerwieni, ponieważ jest krwawieniem z uszkodzonego naczynia krwionośnego śluzówki w czasie implantacji zarodka.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Proszę zgłosić się do laboratorium na badanie beta hCG ze krwi lub wykonać test ciążowy po terminie planowej miesiączki. Choć na tym etapie trudno wykluczyć zapłodnienie, to trudno także je potwierdzić, ponieważ brązowe plamienia z pochwy mogą mieć wiele przyczyn, poczynając od infekcji czy nadżerki, aż po zaburzenia hormonalne.

Szczegółowe informacje na ten temat odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.