Czy to wada, która powinna mu przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu?

Witam serdecznie. Podaję wyniki badania wzroku 6 latka : SPH -0,25; CYL +1,25; AX 82 SPH +0,75; CYL -1,75; AX 6. Czy to wada, która powinna mu przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu? I czy powinien nosić okulary? Pozdrawiam serdecznie Urszula

Witam.wada mała. Astygmatyzm może przeszkadzać dziecku. Zapytać dziecka. Popatrzeć jak rysuje jsk patrzy w komórkę czy się męczy czy się pochyla nad książeczkąitp.pozdrawiam serdecznie