Czy to wiąże się z jakąś chorobą?

Jestem mężczyzną, mam 20 lat. Masturbuję się średnio raz na 3 dni. Raz po normalnym, białym wytrysku kontynuowałem masturbację poprzez ściąganie i naciąganie skórki i po kilku sekundach miałem drugi wytrysk, przezroczysty. Płyn poleciał dużo dalej niż przy pierwszym wytrysku. Wydaje mi się, że miał konsystencję wody. Czy to wiąże się z jakąś chorobą?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie.

Sytuacja, którą Pan opisuje jest fizjologią. W pierwszej porcji nasienia (4-6ml) znajduje się ok. 500 mln plemników. Jednak ich ilość magazynowana w jądrach jest ograniczona. Sprawia to, że każda następna porcja nasienia jest uboższa w plemniki, a więc i bardziej przejrzysta.