Czy to znaczne pogorszenie wzroku?

1,5 roku temu moja wadę określono na - 3,50 dioptrii. Teraz z kolei na - 4,25 dioptrii. Chciałabym się dowiedzieć czy to znaczne pogorszenie wzroku (mam 20 lat) i czy tak duże jednorazowowe zwiększenie mocy okularow to dobry pomysł?

Dzień dobry,

zwiększenie mocy szkieł okularowych z - 3,5 na -4,25 nie jest duża różnicą. Dobór okularów zgodny z receptą okularową poprawi komfort widzenia, zmniejszy ewentualne bóle głowy, ułatwi pracę przy komputerze. Zmniejszy dolegliwości związane z suchością podczas pracy przy monitorze komputerowym.

Dodatkowo wyrównanie korekcji zgodną z mocą powinno spowolnić ewentualne zwiększanie wady.