Czy uczulenie może mieć związek z powiększeniem się węzłów?

Witam, 2 węzły nad żuchwą po obu stronach i 1 pod żuchwą (od ponad 10 lat), 2 na szyi po obu stronach (od 2 lat), 1 nad obojczykiem/u podstawy szyi (od niedawna). Wszystkie twarde, przesuwalne, nie bolące. Na USG największe trzy rozmiarów 8.4 x 4.3, 9.1 x 4.9, 10.2 x 5.2 pozostałe do 5mm. Morfologia wychodzi idealna włącznie z OB. Spadku wagi, zmęczenia, potów nocnych nie ma. Jestem uczulony na wszystko (pokarmy, wziewna i skórna). Czy to ona może być winna powiększaniu się węzłów? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest konsultacja hematologa i następnie Ew dalsza diagnostyka