Czy uprawianie seksu w prezerwatywie przed wymazem z pochwy nie wpłynie na wynik?

Witam czy można uprawiać sex w prezerwatywie A na drugi dzień pójść na wymaz z Pochwy do ginekologa ? Serdecznie pozdrawiam

Stosunek płciowy jest normalnym elementem aktywności życiowej i jeżeli jest uprawiany ze stałym partnerem nie powinien zaburzać ustalonej flory bakteryjnej pochwy.Jednak przed wymazem proponuje jeden dzień abstynencjii.