Czy grzybica pochwy może być powodowana przez prezerwatywy?

Jestem kobietą, mam 22 lata i problem, który do mnie powraca! Chodzi o grzybicę pochwy. Chciałabym się dowiedzieć czy może być ona spowodowana przez używanie prezerwatyw? Współżyje wyłącznie ze stałym partnerem. Dziękuje za odpowiedź.

Witam serdecznie.
Grzybica raczej nie jest spowodowana przez prezerwatywy, a raczej problemem z odpornością lub nieprawidlowym składem flory bakteryjnej pochwy. Prezerwatywy mogą powodować zmiany uczuleniowe, które charakteryzują się uczuciem dyskomfortu i pieczenia.

Proszę spróbować przyjmować preparaty pałeczek kwasu mlekowego dostępne pod różnymi postaciami w aptece, a jeżeli mimo to problem będzie nawracał warto zrobić podstawowe badania krwi (morfologię, poziom cukru, badanie ogólne moczu, TSH).
Pozdrawiam.