Czy w moim przypadku istnieje realne ryzyko ciąży?

Witam! Chciałabym wiedzieć czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże. Przyjęłam 6 tabletkę z opóźnieniem około 30 h i wraz z 6 tabletka odrazu zażylam 7. W czasie kiedy zapomniałam o tabletkach wystąpił stosunek z wytryskiem dopochwowy. Później zażywałam kolejne 3 tabletki regularnie. Dziś miałam uczucie pobolewania w podbrzuszu ( chociaż w nerwach to wszystko człowiek jest w stanie „czuć” ) i chciałam się zapytać czy istnieje realne ryzyko ciąży czy niepotrzebnie panikuje ? Oraz co robić dalej z tabletkami. Zażywać nawet jeśli mogło dojść do zapłodnienia bo mogą jeszcze pomoc czy lepiej nie bo zamiast pomoc mogą zaszkodzić ewentualnie dziecku?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.