Czy w mojej sytuacji możemy współżyć z mężem?

Witam . Jestem w 36 tygodniu ciąży . Z powodu silnych twardnienie brzucha i skracajacej się szyjki od 32 tygodnia, lekarz zalecił mi Luteinę 100 dopochwowo 1x na noc , magnez 3x dnia oraz spasmoline , gdyby skurcze były bolesne . Do tego zażywam tabletki na obrzęki . Chciałam zapytać , czy w mojej sytuacji , możemy współżyć z mężem , czy bezpieczniej będzie się wstrzymać ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Lekarz powinien udzielić informacji odnośnie współżycia, ale jeśli nie to sugeruje się wstrzymać.
Pozdrawiam