Czy w prejakulacie są plemniki?

Mam 21 lat, jestem kobietą. Czytałam wiele wypowiedzi na temat podniecenia u chłopaka! Chodzi mi dokładnie o ten śluz na początku samym, czy on zawiera plemniki? Bo czytałam wypowiedzi i było napisane, że nie, a raz trafiłam na gazetę i było to samo pytanie i już tam pisało, że znajdują się plemniki!
Chciałabym się w końcu dowiedzieć coś na ten temat, jak w końcu z tym jest?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Mam 21 lat, jestem kobietą. Czytałam wiele wypowiedzi na temat podniecenia u chłopaka! Chodzi mi dokładnie o ten śluz na początku samym, czy on zawiera plemniki? Bo czytałam wypowiedzi i było napisane, że nie, a raz trafiłam na gazetę i było to samo pytanie i już tam pisało, że znajdują się plemniki!
Chciałabym się w końcu dowiedzieć coś na ten temat, jak w końcu z tym jest?

Witam!
Kwestia tego, czy preejakulat zawiera plemniki czy nie, stanowi nadal pewną zagadkę. Z jednej strony nie wykryto bowiem plemników w tej wydzielinie, lecz z drugiej nierzadko zdarzają się przypadki, w których do zapłodnienia dochodzi w wyniku stosunku przerywanego (kiedy mężczyzna usuwa członek z pochwy przed ejakulacją). Myślę więc, że bezpieczniej jest założyć, że wydzielina ta jest potencjalnie zdolna do zapłodnienia!
Pozdrawiam.