Czy w takim krótkim czasie mogły się pojawić jakieś zmiany w płucach?

Dzień dobry, dokładnie 4 tygodnie temu robiłam zdjęcie RTG klatki piersiowej z powodu bóli w klatce piersiowej, kaszlu i duszności. Opis zdjęcia wskazywał, że wszystko jest ok, nie ma żadnych nieprawidłowości. Teraz po upływie tych 4 tygodni kaszel bardzo się nasilił, duszności również, doszły jeszcze do tego bóle pleców w odcienku piersiowym. Stąd moje pytanie, czy przez okres tych 4 tygodni w płucach mogły pojawić się jakieś zmiany, które dają takie nasilenie dolegliwości i czy jeśli zrobiłabym teraz ponowne zdjęcie mogło by ono pokazać jakieś nieprawidłowości, czy w tak krótkim czasie mogły zajść aż tak znaczące zmiany? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie

Trudno powiedzieć. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest bardzo trudne. Jeśli przyczyną objawów są zmiany zapalne to będą one widoczne na kolejnym zdjęciu RTG.