Czy w wyniku ćwiczeń szyi można spowodować tętniaka?

Witam. proszę mi pomóc i powiedzieć czy mozna spowodować sobie tetniaka szyi lub tetniaka rzekomego w szyi podczas wykonywania ćwiczeń szyi? Czy człowiek sam sobie może zrobić taka krzywdę zbyt mocno ratując głowę w bok lub do tyłu? Czy takie sytuacje np. Spanie w autobusie gdzie glowa leci bezwiednie podczas chwilowej drzemki sa niebezpueczne?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jest to bardzo mało prawdopodobne. Tętniaka rzekomego może spowodować jedynie uraz itp. Sytuacje które Pani opisuje nie powinny być powodem powstania tętniakow. Pozdrawiam