Powstawanie tętniaka wskutek wyginania szyi

Witam, dość często miewam strzelania w podstawie czaszki przy ruchach oraz w kregoslupie. jestem wysoka osoba 178 cm. czy takie szczelanie moze spowodować tetniaka? Czy bac się następstw np zbyt mocnego wygiecia glowy i kręgosłupa bo moze uszkodzić mi się tetnica powstac tetniak? Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, powyżej opisane stany nie sa czynnikami ryzyka rozwoju tętniaka. Wygięcie głowy powodujące zahamowanie dopływu krwi do mózgu jest mało prawdopodobne. Pozdrawiam.