Czy wizyta u dentysty w tym wypadku jest bezpieczna dla dziecka w łonie?

Jestem na poczatku ciazy. Jeszcze przed ciaza mialam zateutego zeba. Niestety z roznych przycyzn niebmoglam kontynuowac wowczas leczenia i z "trutka" chodzilam znacznie dluzej niz powinnam. Dzis popekal mi fleczer i trutka jest "na wiezchu". Kolejna wizyte mam zaplabowana na czwartek. Czy dla dziecka taka sytuacja jest bezpieczna? Czy mize powinnam isc do dentysty wczesniej?

Dzień dobry,
radzę iść do lekarza jak najszybciej. Ta sytuacja nie jest ani dla dziecka, ani dla Pani dobra. Im szybciej Pani opanuje infekcję tym lepiej. Ząb można wypłukać, zabezpieczyć, a do końca wyleczyć w późniejszym terminie.