Czy wyeliminowanie mięsa z diety pozwoli łatwo obniżyć wagę?

ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Mięso nie jest czynnikiem warunkującym wysoką masę ciała, wręcz przeciwnie - jest bardzo istotnym elementem diety, zawierającym cenne dla funkcjonowania organizmu białko zwierzęce. Warto jednak skupić się na tym jakie wybieramy mięso - preferencje powinny być ukierunkowane na chude gatunki, gdyż nadmiar tłuszczu zwierzęcego w diecie sprzyja nadwadze i zaburzeniom profilu lipidowego. Ponadto należy unikać podrobów, konserw mięsnych i wędlin, które także obfitują w niekorzystny tłuszcz (bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe) oraz konserwanty.
Należy także pamiętać, aby wzbogacać dietę w ryby, zwłaszcza morskie - są one źródłem cennych dla zdrowia kwasów omega-3, mających właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe.
pozdrawiam