Czy wynik badania poziomu cukru jest prawidłowy?

Jestem w 24 tygodniu ciazy mialam robiony test na obciazenie glukozy 75 g moje wyniki na czczo 73mg,po godz 154 mg a po dwoch 78mg .Czy wyniki sa prawidlowe.ostatnio slyszalam ze norma dla ciezarnych po godz jest do 152mg.i jeszcze jedno pytanie ile powinien eynosic cukier mierzony glukometrem po 1 godz po posilku u ciezarnej????

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby rozpoznać cukrzycę ciążową wyniki pomiaru glikemii po obciążeniu glukozą powinny wynosić: - na czczo 92-125 mg/dl lub -po 1 godz. od obciążenia glukozą powyżej 180 mg/dl lub - po 2 godz. od obciążenia glukozą 153-199 mg/dl. Jeżeli wyniki są wyższe niż podane, to prowadzi się diagnostykę w kierunku cukrzycy w ciąży. Pani wyniki są w granicach normy (czyli nie można rozpoznać cukrzycy ciążowej czy cukrzycy w ciąży) i nie ma potrzeby pomiaru glikemii po posiłkach glukometrem. Generalnie normy glikemii po posiłku są dla kobiet, które chorują na cukrzycę przedciążową lub z cukrzycą rozpoznaną podczas ciąży.