Czy wynik CMV w ciąży świadczy o chorobie?

Dzień dobry. Obecnie jestem w 12 tygodniu drugiej ciąży. W pierwszej ciąży 2 miesiące przed porodem wynik cytomegalii IgM wyszedł watpliwy natomiast IgG 270. Teraz IgM wyszło 3.5 natomiast IgG również ok 270. Czy obecny wynik świadczy o załączeniu wtornym bądź reaktywacji. Czy dziecko będzie chore? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są normy? Sądzę świadczą o świeżym zakażeniu jeżeli IgM jest ujemne