Czy wynikiem USG powinnam się niepokoić?

Witam Ostatnio miałam zrobione pierwszy raz usg piersi.Nie stwierdzono zmian podejrzanych tylko w piersi prawej na godz 9 dwie torbiele o śr. po 3 mm a w piersi lewej na godz 9 kilkukomorową torbiel o wym 6 x 3mm. Ginekolog zaleciła kontrolę za pół roku i powiedziała że mogę jak chce pokazać wynik onkologowi. Czy powinnam się niepokoić? Czy to coś groźnego?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ogólnie powinno się oceniać badania obrazowe piersi w skali BI-RADS. Tutaj nie ma takiej oceny a torbiele raczej mają charakter łagodny. Jednak zawsze warto skonsultować wynik z innym specjalistą, więc warto przed kolejnym kontrolnym badaniem udać się po poradę do onkologa.