Czy zabieg usunięcia torbieli może wpłynąć na cykl miesiączkowy?

Witam!
Mam 22 lata. 13 maja zostałam poddana zabiegowi usunięcia torbieli na jajowodzie ( była to laparoskopia ). Obecnie jestem w 2 pół. cyklu, jednak nie zaobserwowałam u siebie objawów dni płodnych.

Dodam jeszcze, że ok. 2 miesiące temu przerwałam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, jednak miesiączka pojawiła się tylko z 2 dniowym opóźnieniem. Na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby ta menstruacja pojawiła się o czasie. Czy może być to spowodowane zabiegiem usunięcia cysty?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nieregularność cyklu może w Pani przypadku być związana zarówno z zabiegiem (ponieważ był on związany z manipulacją w obrębie jajnika, także dlatego, że jak każdej operacji towarzyszył jej w jakimś stopniu stres), jak i z niedawnym odstawieniem środków antykoncepcyjnych. Zaburzone może być najbliższych kilka cykli. Jeśli sytuacja nie unormuje się po paru miesiącach, to konieczne będą prawdopodobnie badania hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!