Czy zaburzenia czucia mają związek z kręgosłupem?
Witam. Mam 52 lata. Z powodu silnych bóli w dole pleców i prawej nogi zrobiono mi rezonans kregosłupa lędżwiowego które wykazało NapoziomieL3-L4,L5-S1 uwypuklenie pierścienia wlóknistego. Na poziomie L4-L5 centralno prawoboczne uwypuklenie materiału tarczy miedzykręgowej ze spłyceniem zachyłka bocznego oraz ograniczeniem otworu miedzykregowego z możliwym drażnieniem korzenia nerwowego L-4 Na poziomie S2torbiele Talova wlk do ok 14 mm. Co to oznacza? Dodam że dodatkowo pojawiły się krótkotrwae zaburzenia czucia w prawej nodze, czy może mieć to związek z tymi zmianami?

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
zalecał bym wizytę stacjonarną do specjalisty ortopedy lub neurologa a to ze względu, że specjalista oceni obraz na płytce oraz wykona badanie przedmiotowe oraz podmiotowe oceniając objawy kliniczne bardziej dokładnie wypowie się dotyczącego problemu zdrowotnego oraz zleci odpowiednie zalecenia.
Pozdrawiam